Oční lekári sa v ambulanciách často stretávajú s infekčným zápalom oka (konjunktivitída). Pri tomto ochorení je nutné dodržiavať prísne hygienické pravidlá, aby nedošlo k nakazeniu ďalších členov domácnosti. Infekčný zápal spojiviek sa prejavuje bolesťou vo forme rezania či pálenia, výtokom či opuchom. Účinnú podpornú liečbu infekcií oka predstavujú očné kvapky Desodrop*, založené na ozonizovaných olejoch v lipozómoch.

Ozón a jeho využitie

Ozón je už dlho známy ako silný antimikrobiálny prípravok, ktorý potláča rast mikroorganizmov, ako sú baktérie, vírusy a plesne. Terapiu ozónom možno použiť na liečbu mnohých rôznych ochorení a infekcií. Ozón je tiež bezpečný a netoxický pre ľudí aj pri vysokých dávkach, vďaka čomu je preferovanou liečbou pre dospelých aj deti. S nárastom počtu izolátov baktérií odolných voči viacerým liekom vzniká potreba nových a lepších antibakteriálnych látok. Ozón je prírodná a silná antibakteriálna látka so schopnosťou ničiť vysoko odolné baktérie, čo z neho robí ideálneho kandidáta na použitie v nových antibakteriálnych prípravkoch.

Ozonizované oleje v lipozómoch

V súčasnosti je možné syntetizovať veľké množstvá ozónu, čo umožňuje prípravu komerčných množstiev ozónovaného oleja. Tieto výrobky sa bežne používajú v čistiacich prostriedkoch pre domácnosť, osobných mazadlách a antimikrobiálnych výrobkoch vďaka ich silným antimikrobiálnym vlastnostiam a stabilite. Ako sa očakávalo, účinnosť ozónu sa zvyšuje, keď sa dodáva v lipozómovom prípravku. Viaceré výskumné štúdie preukázali vyššiu antibakteriálnu aktivitu ozónu v lipozómoch v porovnaní s voľnými molekulami ozónu v roztoku. Okrem toho lipozómové zapuzdrenie ozónu zvyšuje aj jeho stabilitu. Väčšia stabilita ozónu v lipozóme ho chráni pred účinkom tepla a iných faktorov prostredia, čo zvyšuje jeho účinnosť a zároveň znižuje jeho toxicitu, čo je nevyhnutné najmň pre lekárske a kozmetické aplikácie, kde je prítomnosť škodlivých vedľajších účinkov nežiaduca. Ozón má tiež schopnosť rozpúšťať niektoré vosky a tuky, vďaka čomu ho telo ľahšie absorbuje. Pri použití v kombinácii s inými antimikrobiálnymi látkami, je synergia kombinovaných účinkov ešte účinnejšia. Všeobecne platí, že lipozómové zapuzdrenie ozónu poskytuje mnoho výhod pre lekárske aj kozmetické aplikácie.

Infekcia a zápal oka

Okrem silných antimikrobiálnych účinkov má ozón aj mnoho ďalších prospešných vlastností, vďaka ktorým je vhodný na použitie pri liečbe rôznych ochorení. Bolo preukázané, že ozón zmierňuje bolesť a nepríjemné pocity a zároveň udržiava zdravú zápalovú reakciu v tele. Pri podávaní ozónu priamo na postihnuté miesto na koži oka sa preukázala vyššia účinnosť ako pri perorálnom alebo intravenóznom podávaní, a to vďaka jeho priamemu kontaktu s miestom, ktoré najviac potrebuje liečbu. Hoci moderná medicína má v oblasti liečby týchto ochorení čo ponúknuť, mnoho ľudí sa obracia na prírodné produkty, ktoré im pomáhajú zmierniť príznaky.

Unikátne očné kvapky Desodrop

Pri infekcii oka vyskúšajte na podporu liečby unikátne očné kvapky Desodrop*. Očný roztok Desodrop* je ochranný, lubrikačný, zvlhčujúci a upokojujúci očný roztok na starostlivosť o povrch vašich očí, založený na hypromelóze (tvorba dočasného ochranného filmu), lipozómoch a ozonizovanom rastlinnom oleji. Ozonizované oleje v lipozómoch na jednej strane ničia vírusy, baktérie a plesne a súčasne podporujú hojivé procesy v oku. Očné kvapky Desodrop* sú preto možnou budúcnosťou liečby infekcií oka. Vďaka obsahu ozonizovaných olejov v lipozómoch majú antiseptický účinok bez rezistencie, rýchlu antimikrobiálnu aktivitu a podporujú liečbu a hojenie oka.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.