Ozón

Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Kyslík sa vyskytuje ako dvojatómová molekula O2, ale aj vo forme trojatómovej molekuly O3. Takúto molekulu nazývame OZÓN. Za normálnych podmienok je ozón vysoko reaktívny plyn modrej farby s charakteristickým zápachom a s mimoriadne silnými oxidačnými účinkami.

Všeobecné využitie ozónu:

Praktické využitie ozónu je dané jeho silnými oxidačnými účinkami a v medicíne je považovaný za budúcnosť liečby infekcií.

R

Populárna ozónová terapia má veľa zástancov a mala by viesť k regenerácii buniek a tkanív.

R

V medicíne slúži na sterilizáciu nástrojov.

R

Baktericídne účinky ozónu slúžia na dezinfekciu pitnej vody.

R

Silné oxidačné účinky ozónu sa veľmi často využívajú v papierenskom priemysle na bielenie celulózy na výrobu papiera.

ozon

Ozón v očnom roztoku Desodrop

Ozón má preukázané účinky baktericídne (zabíja baktérie), a ďalej pôsobí proti vírusom a plesniam. Mechanizmus účinku ozónu v očných kvapkách Desodrop pri hojení chronických povrchových defektov spočíva vo zvýšení produkcie látok (cytokínov), ktoré podporujú hojenie. Ako sa však z nestabilného plynu vytvorí liečebná látka? Odpoveď je jednoduchá – vďaka LIPOZÓMOM. Lipozómy zaručujú vynikajúcu znášanlivosť olejov okom a prenesú ozón na miesto účinku.

Ozonizovaný olej v lipozómoch ničí vírusy, baktérie a plesne a súčasne podporuje hojivé procesy v oku. Podrobnejšie sa o očnom roztoku Desodrop dozviete v časti Účinok a liečba.

Pred použitím zdravotníckej pomôcky si pozorne prečítajte návod na použitie.