So zápalom spojiviek (konjunktivitída) sa lekári v očných ambulanciách stretávajú veľmi často. Infekčný zápal spojiviek je bolestivé ochorenie a prejavuje sa nepríjemným rezaním či pálením v oku, môže sa tiež objaviť žltý alebo biely výtok z oka, opuch viečka, rozmazané videnie alebo vyššia citlivosť na svetlo. Infekčný zápal očí (vírusový, bakteriálny, plesňový) môžete preniesť na iného človeka, preto je veľmi dôležitá opatrnosť a dôsledná hygiena a dezinfekcia. Účinnú podpornú liečbu infekcií oka predstavujú očné kvapky Desodrop*, založené na ozonizovaných olejoch v lipozómoch.

Komerčná ozonizácia a jej vplyv na životné prostredie

Mnohí ľudia majú mylnú predstavu, že ozonizované alebo ozónované oleje sú škodlivé pre životné prostredie. Domnievajú sa, že používanie ozonizovaného oleja nejakým spôsobom poškodzuje životné prostredie. Komerčná ozonizácia v skutočnosti nezahŕňa žiadne škodlivé emisie. Vedľajším produktom ozonizácie je voda, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a dá sa ľahko likvidovať. Komerčná ozonizácia teda v skutočnosti pomáha životné prostredie chrániť.

Ozonizovaný olej

Ozonovaný olej je zmes etylesterov odvodených od mastných kyselín. Ide o derivát mastných kyselín, ktorý umožňuje ich ľahšie zabudovanie do biologických membrán. To umožňuje mastným kyselinám plniť ich normálne funkcie v bunkách. Keďže sú však lipofilnejšie (milujúce vodu), ľahšie sa transportujú do miest zápalu a infekcie. Telo je tak lepšie vybavené na boj s týmito infekciami, pretože má k dispozícii viac zdrojov (živín a kyslíka).

Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu má ozónovaný olej širokú škálu liečebných výhod. Má jedinečnú schopnosť pôsobiť antibakteriálne aj protizápalovo. To z neho robí účinnú voľbu pre podporu liečby rôznych ochorení. Vzhľadom na jedinečné zloženie ozonizovaného oleja existuje aj mnoho rôznych spôsobov, ako ho možno použiť na rôzne terapie. To z neho robí neuveriteľne všestrannú látku, ktorá má široké lekárske využitie.

Ozonizované oleje v lipozómoch

Ozonizované oleje v lipozómoch sú fascinujúcim novým objavom v oblasti liečiv, ktorý má potenciál zásadne zmeniť spôsob, akým lekári a vedci riešia infekcie a zápaly oka. V podstate funguje tak, že do fosfolipidovej dvojvrstvy začlení omega-3 mastné kyseliny a vitamín E. Tá sa potom uzavrie do lipozómu, čím sa vytvorí systém na podávanie účinných látok v nanorozmeroch. Ako už asi tušíte, lipozómy sa skladajú z lipidov (tukov), ktoré sú ideálne na prenos živín do buniek a tkanív. Tak ako o všetkých nových objavoch, aj o ozonizovaných olejoch v lipozómoch toho stále veľa nevieme. Čo však vieme, je, že je bezpečný a účinne podporuje liečbu infekcií a zápalov oka.

Unikátne očné kvapky Desodrop

Pri infekcii oka vyskúšajte na podporu liečby unikátne očné kvapky Desodrop*. Očný roztok Desodrop* je ochranný, lubrikačný, zvlhčujúci a upokojujúci očný roztok na starostlivosť o povrch vašich očí, založený na hypromelóze (tvorba dočasného ochranného filmu), lipozómoch a ozonizovanom rastlinnom oleji. Ozonizované oleje v lipozómoch na jednej strane ničia vírusy, baktérie a plesne a súčasne podporujú hojivé procesy v oku. Očné kvapky Desodrop* sú preto možnou budúcnosťou liečby infekcií oka. Vďaka obsahu ozonizovaných olejov v lipozómoch majú antiseptický účinok bez rezistencie, rýchlu antimikrobiálnu aktivitu a podporujú liečbu a hojenie oka.

*Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.