Rozmýšľate nad operáciou očí? V súčasnosti je toto odvetvie medicíny veľmi rozvinuté aj na Slovensku a v mnohých očných klinikách ponúkajú operácie očí, ktoré sú rýchle, bezbolestné a efektívne.

Pred každým zásahom do vášho tela je však potrebné sa ubezpečiť, že konkrétna operácia je pre vás a váš zdravotný stav vyhovujúca a vaše celkové zdravie sa po jej absolvovaní zlepší. Pod operáciou očí nechápeme len laserové operácie dioptrií, ktoré sú v súčasnosti asi najbežnejšie, ale aj zložitejšie operácie oka ako operácia sivého alebo zeleného zákalu či keratokonus.

Na kontaktné šošovky na chvíľu zabudnite

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, kontaktné šošovky môžu mierne zmeniť zakrivenie rohovky a tým skresliť výsledok vyšetrenia i operácie. Zistite si na klinike, kde idete operáciu podstúpiť, aký dlhý čas pred vyšetrením a operáciou nesmiete nosiť kontaktné šošovky. Všeobecne sa odporúča nenosiť šošovky najmenej 5 dní pred vyšetrením, 14 dní pred operáciou a pri tvrdých kontaktných šošovkách je to dokonca až 21 dní. Okrem toho hrozí, že si spolu so šošovkami môžete do oka zaviesť aj infekciu, čo je pred operačným zákrokom nežiaduce.

A čo make-up?

Áno, presne tak. Žiadny make-up. Na očiach nesmie byť žiadny make-up, očná linka či špirála. Dôkladné odstránenie všetkých zvyškov make-upu je kľúčové. Samozrejmosťou je odstránenie (aspoň dočasné) všetkých piercingov, či iných ozdôb oka, ktoré by mohli brániť v operačnom výkone.

Prevencia vďaka kvapkám Desodrop*

Pred zákrokom sa odporúča kvapkať si do spojivkového vaku antibiotické kvapky po dobu asi 3-5 dní kvôli dezinfekcii a zabráneniu ďalšieho množenia baktérií v očnej sliznici. Nemusíte však svoje oči zaťažovať antibiotikami! V súčasnosti si môžete vybrať efektívnejšie očné kvapky Desodrop*, ktoré majú iný mechanizmus účinku. Desodrop* je ochranný, lubrikačný, zvlhčujúci a upokojujúci očný roztok založený na hypromelóze (tvorba dočasného ochranného filmu), lipozómoch a ozonizovanom rastlinnom oleji. Vďaka unikátnemu zloženiu má Desodrop* antiseptický, hojivý a antibakteriálny účinok, čiže aj v prevencii pred operáciou účinne zničí mikróby, plesne, vírusy, baktérie či prípadný zápal.

* Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.